2012. december 20., csütörtök

Vegyél részt Te is az AngelRooms blog szerkesztésében!

Kedves Olvasóim!
Kicsit több, mint fél éve már, hogy a blog - előre nem tervezett módon - felfüggesztette a szokásos menetrend szerinti tevékenységét, ám ezalatt figyelemmel kísérhettétek és kísértétek a Facebook oldalt, és sok új követő is csatlakozott közben.
A csend oka, hogy közben lakóhelyet, de egyben országot is váltottam, ami annyi sok változással járt, hogy bár megfigyeltem, inspirálódtam, és tanulmányoztam környezetemet, a tapasztalatokat már nem volt energiám  papírra, akarom mondani képernyőre vetni. :) 
A korábbi blog statisztikákat átnézve arra a megállapításra jutottam, hogy legtöbben a lakberendezőként végzett saját munkáim folyamatát követtétek figyelemmel, és a pár hete megjelenő, kifejezetten lakberendezési tanácsadással kapcsolatos bejegyzéseket.
Úgy gondoltam, bevonlak titeket jobban a blog szerkesztésébe, mondjátok meg Ti, hogy miről szeretnétek olvasni/látni többet, hisz a blog elsősorban Nektek készül!
Egy személyre szabott lakberendezési tanácsadás általában óradíjban számolandó el, és bár legtöbbször simán megéri az árát, sokan mégis már csak akkor jönnek erre rá, mikor késő.
Használjátok ki a lehetőséget, és kérjetek tőlem tanácsot itt a blogban!
Írjátok meg, hogy miről szeretnétek többet tudni, vagy
- ha van konkrét megoldandó lakberendezési kérdésetek, vagy
- ha nem vagytok biztosak benne, hogy hogyan dekoráljátok szezonálisan a nappalit/konyhát, vagy
- küldhettek alaprajzot, ha nem tudjátok hogyan rendezzetek be egy helyiséget,
- ha a pici gyerekszobába egy új kis jövevénynek is helyet kellene teremteni,
- ha egy gyerekszobában kellene elhelyezni, mégis szeparáltan a külön nemű gyermekeket,
- ha túl pici a fürdőszoba, de mégis egy kis hangulatra vágytok benne,
- vagy ha szeretnétek egy kis eligazítást a stílusokat illetően
- nem tudjátok hogyan kellene helyesen és hatásosan alkalmazni a színeket és mintákat,
és bármit, ami eszetekbe jut, és jó lenne megkérdezni egy lakberendezőtől!
A kérdéseket feltehetitek itt a blogban kicsit lejjebb a bejegyzéseknél, vagy az AngelRooms facebook oldalán.
Küldjetek alaprajzot, fotót, vagy akár csak a kérdést, és a válasz talán olyanoknak is hasznára válik, akik nem tették fel a kérdést.

És lassan jön a karácsony, adjatok magatoknak időt a készülődésre, hogy minél nyugodtabban teljenek a napok, és minél tovább lehessen rá készülni. szóval ezzel kapcsolatosan is jöhet bármilyen kérdés ám! Én a hétvégén talán el is kezdem a forraltborozást! :))))

2012. december 4., kedd

Nagy karácsonyi csomagolós bejegyzés :)

Remélem rendesen készülődtök már a karácsonyra! (Nem úgy, mint én...)
El kell mondanom, hogy én az ajándékozásban, úgy általában véve, leginkább az ajándékcsomagolást szeretem. Sokszor azt csinálom, hogy nem döntöm el előre, hogy milyen lesz a végeredmény, csak hajtogatom ide meg oda a papírt, aztán átkötöm ezzel-azzal így, meg úgy, aztán lesz belőle valami.
Ez alapján azt feltételezhetnétek, hogy a csomagolás számomra nem bír nagy jelentőséggel, pedig DEEEEE!
Szerintem a csomagolás annyira fel tudja dobni a legegyszerűbb, vagy akár a legkisebb méretű ajándékot is, hogy érdemes időt szánni rá.
Persze rengeteg helyen - és főleg a karácsonyi időszakban - ,olyan csuda díszcsomagolást készítenek nekünk, hogy a szavunk is elakad, de valószínúleg nem csak a látványtól, hanem az érte fizetendő összegtől is.
Na de amiket most összegyűjtöttem nektek, azok éppen attól olyan szuperek, hogy
1. nagyon egyszerű megcsinálni, sutább kezűeknek is ajánlott
2. csakis olcsó, és könnyen beszerezhető alapanyagokból áll
3. a gyerekeket is be lehet vonni a dologba, garantáltan egyedi lesz az eredmény.

És hát ugye, nekem az egyediségre való bíztatás szinte már a mániám! :)

Az itt bemutatott csomagolások könnyen és fillérekért beszerezhető alapanyaga a már elfelejtett, ámde még létező, és kapható ún. háztartási csomagolópapír. 5 ív van egy csomagban, szerencsés az a a család, akinek annyi ajándékra telik a mai időkben, hogy esetleg ez ne legyen elegendő. Az 5 ívet én az Auchanban 250 Ft-ért vettem. Szóval még két csomag is simán megéri ;)

Ezen kívül még ilyenek vannak felhasználva főleg:
- sima spárga
- kiránduláson összeszedett termések és fenyőágak
- tempera vagy vízfesték
- parafa vagy műanyag dugó
- színes szalagok és zsinórok (na ezek közül azért lehet kapni nagyon drágákat is)
Nade, hogy mostmár a képek beszéljenek helyettem...
ht csomagolópapír többféle széles piros szalaggal

papír kiflis zacskó lyukasztva, szalaggal :) cuki
 
 
fincsi süti csomagolva A4 másolópapírba :), gyöngybetűkkel ráírva a recept, és az elengedhetetlen piros szalag
 
dugó megfaragva, festékbe mártva, és máris mehet a nyomdázás a fehér papírra - javaslom aktuálisan most zöld és piros festékbe mártani
 
 
szintén nyomdázós technikával készülhet, kicsit több kézügyességgel

zsinórral, ággal, tobozzal, nemes egyszerűséggel
Óriási kedvenceim a tortapapírralfeldobott sima csomagolópapírok, szerintem zseniális, és ultrakönnyű!

 
 
És vannak a dekortapaszosak, ezekről már régebben írtam is, csudapofák, rengeteg van, nem csak karácsonyi, itt megrendelhető online: http://www.dekortapasz.hu/

 
 
ilyenek is vannak
így is lehet alkalmazni
 
 
azt is lehet, hogy egy drágább, dekoratív csomagolópapírt mégis megveszünk, de csak díszítésnek alkalmazzuk, nem teljes felületen. a semleges háttér jobban ki is emeli a díszpapír szépségét szerintem
És ha tényleg nagyon bénák vagyunk, akkor próbálkozzunk mondjuk színes fonalakkal körbetekerni egyszerű téglatesteket így:)
 
 
Az ötleteket jó szokásom szerint összegyűjtöttem az pinterest albumomban, van még sok szép példa, szerintem érdemes megnézni itt: http://pinterest.com/angelrooms/christmas-wrapping/, és ha ott rákattintotok az album követésére, akkor arról is értesülni fogtok, amit még a napokban fogok összegyűjteni.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy nektek hogy tetszenek, lesz-e amit kipróbálnátok, úgyhogy indulhat a párbeszéd a bejegyzés alatt!
 
Remélem ezek után kevesebb mikiegeres és micimackós karácsonyi csomagást találok a fa alatt az idén! ;)


2012. november 7., szerda

Tapétaválasztási kisokos

Legutóbbi bejegyzésem a színekre vonatkozó lakberendezési alapszabályokról igen népszerűnek bizonyult, így ismét egy tanácsadás jellegű bejegyzéssel jelentkezem.
Sokáig erős fenntartásokkal javasoltam a mostanában ismét nagy reneszánszát élő tapétázás lehetőségét ügyfeleimnek. Részben mert  drágább megoldás a festésnél, részben mert ha meguntuk, akkor eltávolítása és a fal újrafestése vagy újratapétázása macerásabb, mintha "csak simán" át kellene festeni a falat.
Mára azonban már ezeket a fenntartásaimat sikerült a minimálisra csökkenteni, ugyanis  jó minőségű falfestékek és jó szakemberek alkalmazása mellett a festés igényes kivitelezése már nem is sokkal olcsóbb, másfelől pedig  - és talán ez a lényeg -  a tapétával olyan hatásokat érhetünk el egy helyiségben, amit semmi mással nem.
Érdemes viszont egy-két fontos tényezőt szem előtt tartani, ha arra az embertpróbáló feladatra vállalkozunk, hogy a mai időkben fellelhető kínálatból megpróbáljuk kiválasztani a számunkra megfelelőt.
(Abba most inkább bele sem mennék, hogy az eszméletlen kínálaton belül természetesen még minőségben, és alapanyagban is óriási a választék, maradjunk egyelőre a szín és minta kiválasztásánál, épp elég lesz az is. :))
A színekre és mintákra vonatkozó alapszabályok itt is érvényesek, ha már nem emlékeztek, akkor a bejegyzés elején található linkre kattintva érdemes átfutni ismét.
 
1. Léteznek azok a tapéták, amelyek visszzafogottak, alig mintásak, esteleg inkább csak textúrájuk van. Ezek választásával nem nyúlhatunk jobban mellé, mint bármely falszín kiválasztásánál.
 
2. A nagyon nagy minták uralkodnak a szobán, magukra vonzák a tekintetet, azaz jól működnek, ha éppen ki akarunk emelni valamit, akár a falat, akár az elé helyzett tárgyat. A berendezés többi összetevője ilyenkor mindenképpen maradjon visszafogott mind formában, mind színben.

3. Az apró minták nagyobbnak láttatják a teret, így jól jöhetnek, ha kis helyiségben alkalmazzuk őket. Ha ráadásul még világos is, akkor a térnövelő hatás garantált.

4. A minták térformáló hatásáról - csakúgy, mint a színekéről, - sokat lehet hallani, érvényes ez akkor is, ha tapétát választunk. A geometriai minták optikailag sokszor másképp láttatják a teret, így ha a cél az, hogy valamit szélesebbnek lássunk, akkor alkalmazhatunk vízszintes csíkozású/mintairányú tapétát, ha a cél az, hogy optikailg növejük a belmagasságot, akkor pedig függőleges irányú mintát válasszunk.
Az alábbi képen egyszerre két térformáló hatást is megfigyelhetünk. A szoba viszonylag kicsi, ám elég magas. A vízszintes csíkozású tapéta nem ér fel a mennyzeteig, így a csíkokkal optikailag egyszerre tágítja a szobát, miközben a mennyezetet egy kicsit "közelebb hozza".
5. A színek fontosságát itt is kiemelném annál is inkább, mert mivel mintás felületről van szó könnyebben érhetünk el vele vibráló vagy drámai hatást, amit esetleg nem szeretnénk. De amennyiben ez a cél, akkor alkalmazzuk bátran.
A sötét színek alkalmazásával a tér kisebbnek, ugyanakkor otthonosabbnak, kényelmesebbnek tűnik. Hálószobában alkalmazva intim hatást érünk el vele, de alkalmazhatjuk étkezőben is, ott ünnepélyes, "alkalmi" érzésünk lesz. Mindkét helyiségben fokozhatjuk a hatást megfelelően megválasztott világítással, hangulatfényekkel.

 
6. Nagy dilemma lehet még, hogy az egész helyiséget vagy csak egy falat, vagy a fal egy részét tapétázzuk. Ez függhet a helyiség méretétől, a természetes fény mennyiségétől, a tapéta színétől és mintájától, de valljuk be, nem utolsó sorban a pénztárcánk vastagságától is.
Ha minden szempontból ideális helyiségünk van, akkor bátran tapétázhatjuk az összes falat, nincs mitől tartanunk.
Ha csak egy falat szeretnénk kiemelni, akkor emeljük ki azt, amire a figyelmet irányítani szeretnénk. Lehet ez hálószobában az ágy mögötti fal, vagy akár a fal egy ágyszélességű (vagy annál kicsit szélesebb) része, nappaliban a kanapé mögötti fal , vagy ha van kandallónk, akkor annak környéke.

7. Itt tennék említést azokról a tapétákról, amik annyira különlegesek, hogy már csak megjelenésük okán sem javaslom, hogy minden falra felkerüljenek.
Ilyenek azok, amelyek bőrhatásúak, vagy csillámosak, esetleg tégla vagy fautánzatúak, vagy akár olyan extra megjelenésűek, mint a könyvespolc tapéták amiknek egy egész blogbejegyzést szenteltem nem is olyan régen.
Itt egy téglás...ki mondaná meg...
8. A fal egy részének tapétázására egy nálunk kevésbé elterjedt példa, amikor derékmagasságig fa falburkolat van, és fölötte tapétázzuk a falat. Az angoloknál ez klasszikusan elterjedt megoldás, így ismeri nálunk is mindenki - leginkább szép magazinokból. A régi belvárosi épületeinkben elvétve még akad erre példa, de sajnos azok is gyakran a felújítás áldozatává válnak. Én személy szerint imádom, és ahol gyerkőc van, ott meg aztán teljesen szuper, hogy amíg felér a zsírkrétával, addig mosható a burkolat, felette meg jöhet akár a méregdrága gyönyörűségünk is. :)
 Van viszont ennek a praktikumnak ellentmondó megoldás is, ami éppen szokatlanságával lopta be magát a szívembe, hát nem csúcs?! :)
 9. A fenti példákban igyekeztem első ránézésre is "emészthető" megoldásokat felsorakoztatni, nem mehetek azonban szó nélkül azok mellett, amelyek annyira megosztóak, hogy nehéz eldönteni, hogy most akkor ez jó, vagy éppenséggel rosszul leszel tőle.
Vannak olyan tapéták (szép számmal ám, sőt, lehet hogy, abból van több :)), amelyeket ha meglátsz tekercsként, vagy egy tapétakönyvben, ahol kb. 40x40 cm-es darabban lehet őket megtapiznia a kedves tanácstalan érdeklődőnek, akkor nem akarod elhinni, hogy van olyan ember a földkerekségen, aki ezt felteszi a falra. És mégis!!!!!!!! Az alábbiakban két példa, hogy MŰKÖDIK!!!
 
A konklúzió tehát ma is, mint ahogyan mostmár sokadszorra (úgy látszik kezd a vesszőparipámmá válni - de hívjuk akkor inkább mottónak :)), hogy merjünk kísérletezni, és bátrak lenni, mert ha maradunk a jól bevált "biztonságos" megoldásoknál, akkor lehet, hogy azzal mellé nem lövünk, de igazán nem fogjuk azt érezni, hogy amiben élünk az a miénk, és csak a miénk, és azért ide vágyunk haza, bárhol legyünk is a világban éppen.

És végül, ahogy mindig, most is kíváncsi vagyok a véleményetekre akár az adott témában, vagy akár arról is, hogy mi az, amiről szívesen olvasnátok a blogban.
Szóval induljon a párbeszéd kb. 3 cm-rel lejjebb!
Ha pedig hasznosnak találtátok, vagy egyszerűen csak tetszett, akkor osszátok meg barátaitokkal, ha meg utáltátok, akkor ellenségeitekkel. ;)
(A fotók forrása: housetohome.co.uk)
 

2012. október 26., péntek

3 alapszabály, ha önállóan vágsz bele...

Vannak olyan bátor és magabiztos nők, sőt férfiak is, akik érzik magukban az elhivatottságot arra, hogy otthonukat (vagy akár csak egy helyiséget az otthonukban), szakértő segítsége nélkül, önállóan tervezzenek meg.
Ez egyáltalán nem is elítélendő ötlet, hiszen a saját munkánk gyümölcse a legédesebb, és ha jól sikerül, méltán büszkélkedhetünk vele barátaink, ismerőseink előtt, sőt akár még lakberendezési magazinok színes oldalán is.
A feladat azonban bár nem lehetetlen, korántsem olyan egyszerű, mint amilyennek először tűnik.
A tervezést általában hosszú inspirálódás előzi meg, amikor próbál az ember képet alkotni róla, hogy vajon melyik stílus az, ami igazán közel áll hozzá. Általában a legelszántabbak is itt szokták feladni :). Mivel papír alapú és online magazinok tömkelege létezik és áraszt el minket a csodásabbnál csodásabb fotókkal, az embernek annyi minden megtetszik, hogy végképp elbizonytalanodik, mit is szeretne. Ilyenkor vagy lakberendezőhöz fordul mégis, vagy mindent megvesz ami megtetszik, ám a végeredmény sajnos elkeserítő lesz, vagy nagyjából sikerül eltalálni a kívánt hatást, és akkor már csak 1-2 "apró" dolgot kell mégis megváltoztatni, mint pl. a falszín, vagy a kanapé kárpitja... Vaaaaagy tisztában van az alapvető szabályokkal, és ámulatba ejtő lesz a látvány.
 
Hát... én most ezeket az alapszabályokat szeretném veletek megosztani, mert a kedvenc stílus mindenkinek más, a legjobb természetesen ha egyedi, és csak ránk jellemző, de az alapszabályok a harmónikus végeredményhez mindig ugyanazok.
 
0. szabály: ha a most divatos tone-in-tone irányzatot alkalmazzunk, (azaz ugyanannak a színnek az egymáshoz közel álló árnyalatait, és csak azt), akkor nem nagyon tudunk melléfogni, azonban a végeredmény sokszor egyhangú, "bemutatótermes" lesz, hiába gyönyörű, nem lesz "életszerű".
Mint például ez:
vagy ez:
 
 
1. alapszabály: a színek szabálya 70-20-10
 
Válasszunk egy alapszínt, (esetleg két, egymással harmonizálót), ami tetszik, és alkalmazzuk ezt a helyiség 70 %-ában. Ez általában a falak és a padló szokott lenni, mint legnagyobb összefüggő felület, vagy esetleg a padlóra tervezett nagy méretű szőnyeg.
A következő 20 %-ban alkalmazzunk az előzőekkel harmonizáló vagy éppen kontrasztos újabb színt, célszerű a bútorkárpitot, a függönyöket, és más olyan berendezési tárgyat választani ebbe a csoportba, ami még hangsúlyosan megjelenik.
A maradék 10 % legyen az összes többi kiegészítő, a dekoráció, vázák, képek, gyertyák, lámpák, virág, és még sorolhatnánk.
 
Íme néhány gyönyőrű "iskolapélda" :)



 
 
2. alapszabály: minták
 
Ennek is lehetne egy 0. alapszabálya, mert tulajdonképpen minták nélkül is lehet élni, akkor megint nem kockáztatunk. De minek? :) Nem olyan nagy ördöngősség a  minták kombinálása sem, csak hagyatkozzunk a szemünkre, és felejtsük el a régi beidegződéseket, amiről azt hisszük, hogy szabály, pedig nem is.
Én nem is traktálnálak Titeket ilyen mit mivel, meg mivel ne dolgokkal, két iránymutatás csupán:
- nagy mintákat közepesekkel, vagy kis mintákat közepesekkel kombináljunk. (Kicsiket nagyokkal sose!)
- próbáljunk a minták keverésekor is azonos színtónusban vagy harmonizálóban maradni, és akkor jöhet bármi
Szemléletetés nékül nehéz elképzelni, amit beszélek, tehát a példák:

manda.hu

manda.hu
Korábban már értekeztem a mintákról itt a blogban, ha nem emlékszel már akkor itt meg tudod nézni: http://angelrooms.blogspot.hu/2012/08/minta-minta-hatan.html
Még további rengeteg mintakombinációt gyűjtöttem össze a már többször említett online katalógusomban, amit pedig itt tudtok megnézni:
Meglepő és tanulságos dolgokat látni benne :).
 
3. szabály: figyelemfelkeltés
 
Mindig legyen egy olyan tárgy vagy felület a helyiségben, ami oda belépve azonnal megragadja az ember figyelmét. Lehet ez egy szép, struktúrált falfelület, egy különleges alakú bútordarab, egy óriási kép a falon, vagy egy szokatlan lámpa, vagy bármi, ami feltűnő. Természetesen az előző két alapszabályt nem hagyhatjuk figyelmen kívül a 3. alkalmazásakor sem.
Mindhárom szabály ugyanolyan fontos, egyiket se rendeljük alá a többinek!
 


 
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy olykor a kivétel erősíti a szabályt, és ha igazán bátrak vagyunk, és nem számít ki mit szól, akkor lehet vadulni, és érdemes is!
Íme két példa arra, amikor a 70-20-10 mehet a levesbe, ide mindenből sokat! ;)
 
Ha tetszett a bejegyzés, akkor osszátok meg ismerőseitekkel egyszerűen csak az alábbi ikonokra kattintva.
(Ahol a forrás nincs megjelölve, ott a fotók a pinterest.com oldalról kerültek letöltésre.)

2012. október 1., hétfő

Könyvtárszoba könyvek nélkül / Bookshelves wallpapers

Találtam egy szuper képet egyik új magazinomban (naná, hogy most hoztam Londonból), ami annyira megtetszett, hogy kicsit jobban megnéztem, és kiderült, hogy nem minden az, aminek látszik!
Hát Ti először mire gondolnátok?

forrás:next.co.uk
Jó, jó, persze a cím már sokmindenkinek elárulta a helyes választ, na de mégis, tegyétek a kezetekre a szíveteket (ja bocs, fordítva... - ezeket mindig összekverem :)), és mondjátok azt, hogy szerintetek ez nem egy könyvespolc.
Hát nem az! Na több se kellett, nekiálltam keresni kutatni az interneten, mert most egyébként is annyira divat a különleges tapéta, hogy Dunát és Temzét is lehet vele rekeszteni egyszerre.
Én egyébként nem vagyok tapéta párti, mert megunás esetén csak nagyobb munkával cserélhető, mintha csak új színre festenénk a falat, arról nem is beszélve, hogy ha megsérül nem javítható, vagy ha éppen a gyerekek rajta élik ki kezdeti kreativitásukat (de hol máshol, ugye...), akkor aztán végképp mi lesz.
Valahogy ez a könyvespolc tapéta mégis díjnyertes nálam, akár már tenném is fel a nemlétező falamra.
Ilyenek vannak:
A Prada természetesen nagystílűen csinálja, mint mindig:

Prada Book Event Moscow
Könyvespolc a kandalló mellet stílusban:

incrediblethings.com
Az alábbit azoknak ajánlom, akik csak lakberendező tanácsára vásárolnak könyveket, hogy menjen a lakáshoz :)

trendbuyers.com
Klasszikusnak mondható, bár a táblafestékkel kezelt fallal elég extra, ez is nagy divat most, és nekem nagyon tetszik kis és nagy felületen, keretezve meg anélkül is, meg mindenhogyan:

pinterest.com
Humoránál volt a tervező az alábbi kis mosdó kialakításakor is :), hát szerintem király!

nola.com
És még komment nélkül álljon itt pár öteletes példa. Van ám még színes is, meg gyerekszobába való, meg minden.
Ne felejtéstek el megosztani a bejegyzést másokkal is ha tetszett!
 
mrperswall.co.uk

 
designerwallcoverings.com

 
desiretoinspire.net

 
dustyburrito.blogspot.com

 
houzz.com

Ja, meg ha van valami építő esetleg leépítő jellegű megjegyzésetek, akkor ne kíméjetek, közvetlenül a bejegyzés alatt indulhat a vélemény nyilvánítás.